Ungdom


 


RISHØJ IF BADMINTONAFDELING

Vi har en hyggelig ungdomsafdeling, der træner/spiller om mandagen fra kl. 16:00-18:00.

Aldersgruppen på medlemmerne er pt. mellem 10 og 16 år.


Vi har nu fået to nye trænere til sæsonen 2018-19 til afløsning for Anton Kock Berthelsen, der stoppede ved udgangen af sæsonen, da han skal ind som soldat. De to nye trænere, Kasper de Lasson og Laurits Brits Sørensen er henvist til os af Køge Badmintonklub, hvilket vi er meget glade for.


Vi håber, at se alle ungdomsspillerne igen ved sæsonstarten, mandag d. 3/9.



Vil du høre mere om ungdomsbadminton i Rishøj Badmintonafdeling, så ring elller send en mail til:


Ungdomsleder Sune Bach, tel.: 51532665, e-mail: ungdomsleder@rishoej-badminton.dk

Kasserer Otto B. Andersen, tel.: 40471120, e-mail: kasserer@rishoej-badminton.dk



Ungdomsafdelingen havde juleafslutning mandag d. 24/12 med badminton og hygge  med slikposer og æbleskiver i cafeteriet. Herudover en ekstra juilegave med på juleferien i form af nye spillertrøjer, sponsoreret af OK Benzin og Superbrugsen via Rishøj Idrætsforening

Vagtskema for ungdomsafdelingen


Hvis i ønsker at hjælpe med vagtturnus i ungdomsafdelingen om mandagen på et tidspunkt mellem 16:00 og 18:00 så kontakt Otto og i vil blive påført skemaet.

Dato

Navn

3/9 2018

Tinne Jensen

10/9

Otto/Sune/Zanne Trampedach

17/9

Otto/Sune

24/9

Otto/Zanne Trampedach

1/10

Axel Buntzen

8/10

Christina og Jesper Hjorth Thøgersen

15/10


22/10

Christina og Jesper Hjorth Thøgersen

29/10

Christina og Jesper Hjorth Thøgersen

5/11

Zanne Trampedach

12/11

Christina og Jesper Hjorth Thøgersen

19/11

Christina og Jesper Hjorth Thøgersen

26/11

Zanne Trampedach

3/12

Aase Herbo--Rasmussen

10/12

Margit og Hans Henrik Nielsen

17/12

Zanne Trampedach

7/1 2019

Zanne Trampedach

14/1

Margit og Hans Henrik Nielsen

21/1

Christina og Jesper Hjorth Thøgersen

28/1

Zanne Trampedach

4/2

Aase Herbo-Rasmussen

11/2

Casper Damgaard og Lauge Simonsen

18/2

Otto B. Andersen

25/2


4/3

Zanne Trampedach

11/3

Margit og Hans Henrik Nielsen

18/3


25/3


1/4

Zanne Trampedach/Aase Herbo-Rasmussen

8/4

Chdristian og Jesper Hjorth Thøgersen

15/4


29/4

Zanne Trampedach